Deutsch Tamás ült be Gömöri Zsolt székébe
Deutsch Tamás látja el az elnöki teendőket a Magyar Paralimpiai Bizottságban, miután lemondott kedden az eddigi elnök Gömöri Zsolt.
Deutsch Tamás látja el az elnöki teendőket a Magyar Paralimpiai Bizottságban, miután lemondott kedden az eddigi elnök Gömöri Zsolt.
Deutsch Tamás szerint az InternetKon kérdőívére érkezett válaszok alapján nem látható, hogy elsöprő többsége lenne az internetezéssel kapcsolatos áfacsökkentésnek, ahogy a netsemlegesség kikötésének sem, annak viszont igen, hogy minden település legalább egy-egy középületében és közterén legyen ingyenes, szélessávú wifi-kapcsolat.
A Magyar Paralimpiai Bizottság elvesztette a paralimpikonok bizalmát – már hetekkel ezelőtt erre jutott a szervezet felügyelőbizottsága, csakhogy a jelentésük ilyen kényes részeit egyszerűen kozmetikázva hozták nyilvánosságra. A hvg.hu viszont megszerezte a teljes vizsgálati jelentést, amiből az is kiderül: amint főállású elnök lett, Gömöri Zsolt még aznap be is adta a kérelmet, hogy kéri a munkáltatótól járó 3 milliót a végtörlesztéséhez – így tudta le rekordgyorsasággal, a törvényes határidő legutolsó napján a hitelét.
Egy zártkörű egyeztetésen a Fidesz EP-képviselőjét javasolták a Magyar Paralimpiai Bizottság ideiglenes elnökének - értesült a Népszabadság. A szervezet pénteki közgyűlésén leválthatják Gömöri Zsoltot, a pénzügyi botrányokba keveredett jelenlegi elnököt.
Hetek óta hajtogatja Gömöri Zsolt, a paralimpiai bizottság elnöke és Deutsch Tamás alelnök, hogy szabályos volt a szervezet körüli botránysorozatot elindító végtörlesztési támogatás. Még akkor is ezt mondta, amikor visszafizette a pénzt. Csakhogy a hvg.hu birtokába került egy dokumentum, amit maga Gömöri írt alá, és eszerint arra hivatkozva rúgja ki egykori gazdasági igazgatóját: ő tehet arról, hogy a neki és több kollégájának adott többmilliós támogatás szabálytalan volt. A bizottság ezt azzal magyarázta: a pénz banki átutalásának módja volt szabálytalan, és erről ez a gazdasági vezető tehet. De a hiteltörlesztéshez nyújtott támogatásról továbbra is azt állítják, hogy teljesen szabályos volt.
Gyurcsány Ferenc DK-elnök cége, az Altus Zrt. az általa elnyert uniós pályázat során nyilvánvalóan megtévesztő nyilatkozatot juttatott el az Európai Bizottsághoz - mondta Deutsch Tamás fideszes európai parlamenti (EP) képviselő szerint. Hozzátette, az Európai Néppárt frakciója szerint "a botrányos ügyet" az EP költségvetési ellenőrző bizottságának napirendjére kell tűzni.
Az azóta lemondott felügyelőbizottság, a MOB és az Országgyűlés illetékes szakbizottsága is rendkívül dicsérte korábban a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) munkáját, amely immár hetek óta támadások kereszttüzében áll. A cikksorozatunk szerdán megjelent első részére válaszul ügyvédi levelet már kaptunk, de kérdéseinkre még várjuk a választ, például arra, hogy mit csinál a Környezetvédelmi és Társadalmi Kapcsolatok Bizottság Deutsch Tamás alelnök vezetésével az MPB kebelén belül.
5 millió helyett csak 400 ezer eurót kapott az Altus Zrt. vezette konzorcium, ami 11 tag között oszlik meg - közölte Deutsch Tamás kérdésére a regionális politikáért felelős uniós biztos. Erről Molnár Csaba DK-s EP-képviselő tartott sajtótájékoztatót Brüsszelben.
Több mint egymillióért bérelte ki egyetlen napra a Magyar Paralimpiai Bizottság az Iparművészeti Múzeumot, hogy közgyűlést tartson a díszteremben, majd 150 fős gálavacsorát adjon az Üvegcsarnokban – tudta meg a hvg.hu. Közben paralimpikonoknak a pénzhiány miatt olyan külvárosi motelben kellett megszállniuk, ahonnan alig tudtak bejutni kerekesszékeikkel a nemzetközi verseny helyszínére. Az alelnök Deutsch Tamás viszont el volt ájulva a nemrég botrányba keveredett Gömöri Zsolt munkájától, de még Áder János és Balog Zoltán neve is felbukkant a szervezet bírósági aktájában, amit kikértünk és végignyálaztunk.
A Fidesz-frakció a DK állami támogatásainak felfüggesztését kezdeményezte. Nézetük szerint ugyanis a Gyurcsány tulajdonába tartozó Altus Zrt. uniós megbízása bújtatott párttámogatásnak minősül. Az Altus kiválasztása hamarosan az EP szakbizottsága elé kerülhet, néppárti politikusok pedig átfogó adatigénylést nyújtottak be az ügyben.
Idén az első negyedévben sok paralimpikon nem kapta meg egyetlen rendszeres bevételforrását, a Gerevich-ösztöndíjat - a pénzt utaló MOB az egyre több zűrös esettel szembenéző Paralimpiai Bizottságot okolja ezért, míg a testület visszamutogat a MOB-ra.
Orbán Viktor szavait visszhangozta Deutsch Tamás fideszes EP-képviselő a Facebookon. Szerinte Magyarországon kulturális különbségek voltak, de ennek semmi köze a multikulturalizmus liberális eszméjéhez, ami éppen most "bukik meg látványosan". Még Európa sem volt soha multikulti - írta.
Az internetadó meglebegtetése után nemzeti konzultációba fogó Deutsch Tamás a Media Hungary-n azt mondta: az internet-előfizetés áfája, a távközlési különadó vagy - a szélessávú hálózatok esetében - a közműadó csökkentése kerülhet szóba a jövőben. Szerinte a kormány azt fogja csinálni, amit a polgárok mondanak.
Demagógiával vádaskodva, keményen megvédte az állami segítséggel kifizetett végtörlesztés miatt támadott paralimpiai bizottság elnökét Deutsch Tamás. Ehhez képest a paralimpiai elnök pár órával később bejelentette, hogy visszafizette a devizahitelének végtörlesztésére felvett 3 milliós támogatást a szervezetnek. De nem azért, mert ne lett volna szabályos, hogy kisegítették a hiteltörlesztésben.
Deutsch Tamás az ATV-ben arról beszélt, hogy Orbán mindig azt mondja, amit gondol, de ő nem tud arról, hogy készülne bármi is a halálbüntetéssel kapcsolatban.
A Jobbik lemondásra szólítja fel Deutsch Tamást, a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) alelnökét, Gömöri Zsoltot, a szervezet elnökét, valamint a MPB elnökségét miután, kiderült, hogy Deutsch Tamás javaslatára a testület 2012-ben 3 millió forint vissza nem térítendő támogatást juttatott Gömöri Zsoltnak hitele végtörlesztésére.
Május 18-ától lehet megválaszolni az internetről szóló nemzeti konzultáció kérdéssorát a konzultáció honlapján, az internetkon.hu-n - jelentette be Deutsch Tamás miniszterelnöki biztos.
A fideszes EP-képviselő szerint az Európai Bizottság a "legalapvetőbb szabályait köpi szemen", amikor a pártatlanság és összeférhetetlenség követelményeit felrúgva, "két évig napi 3 millió forintos napidíjat" biztosít Gyurcsány Ferenc négy alkalmazottat foglalkoztató családi vállalkozásának.
"A frissiben ellenzékivé vált médiumok tulajdonosa nem háborút indított, hanem terrortámadást intézett a Fidesz elnöke, nem mellesleg Magyarország miniszterelnöke ellen" – fogalmazott az EP-képviselő a Heti Válasznak. Szerinte egyébként a Fidesz ma a "jelenlétben" nem elég jó.
Összeállt az internetről szóló nemzeti konzultáció javasolt 20 témából álló kérdéssora, amelyből a hónap végére készül kormány-előterjesztés - jelentette be Deutsch Tamás, a folyamat előkészítéséért és lebonyolításáért felelős miniszterelnöki biztos. Az egész konzultációt kiváltó, több tüntetést is kirobbantó netadóról nem javasolnak kérdést, viszont esetleges adókedvezmények több kérdésben és válaszban is felbukkannak.